pl en cs de ru

Comply™ Steam-Clox wieloparametrowy wskaźnik chemiczny do pary wodnej (zegarowe )

Comply (Steam-Clox) to wieloparametrowe wskaźniki cyklu sterylizacyjnego w temperaturze 121 0C o 134 0C.

Mają unikalna budowę. Są laminowane folią nieprzepuszczalną dla pary wodnej, co zapobiega przechodzeniu substancji wskaźnikowej do otoczenia oraz zawierają wysoce czułą i specyficzną substancje wskaźnikową , która dokładnie mierzy parametry cyklu i wskazuje nadmierną ekspozycje.

Każde pole wskaźnikowe zmienia zabarwienie z koloru filetowego na zielony po odpowiedniej ekspozycji ( czas i temperatura ) w nasyconej parze wodnej.

Cykl w temperaturze 1210C

Pole nr 1 zmienia zabarwienie po 8 minutach

Pole nr 2 po 8 ÷ 12 minutach

Pole nr 3 po 13 ÷ 17 minutach3m steam

Pole nr 4 po 18 minutach ekspozycji w nasyconej parze wodnej w temperaturze 121 0C

Cykl w temperaturze 134 0C

Pole nr 1 zmienia zabarwienie po 1 ÷ 2 minutach

Pole nr 2 po 2 ÷ 3 minutach

Pole nr 3 po 3 minutach ekspozycji w nasyconej parze wodnej w temperaturze 134 0C

Sposób użycia:

Po rozpakowaniu sterylizowanego pakietu wyjmij wskaźnik i sprawdź wynik.

Comply (Steam-Clox) 121 0C

Wynik prawidłowy – pole oznaczone 1,2,3 zmieniły zabarwienie z filetowego na zielony , a pole 4 nie zmieniło zabarwienia. Jeżeli wszystkie pola zmienia zabarwienie na zielony oznacza to, że pakiet jest sterylny ale został poddany zbyt długiej ekspozycji, co oznacza zbyt duże zużycie energii.

Wynik nieprawidłowy – żadne pole nie zmienia zabarwienia ( nieskuteczne odpowietrzenie komory, brak penetracji pary) lub pole 1 jest zielone a pozostałe fioletowe ( nie osiągnięcie prawidłowych wartości parametrów wewnątrz pakietu.)

Comply (Steam-Clox) 134 0C

Wynik prawidłowy – pola znaczone 1 i 2 zmieniły zabarwienie z koloru fioletowego na zielony a pole 3 nie zmieniło zabarwienia lub wszystkie pola zmieniły zabarwienie ( pakiet jest sterylny, ale poddany zbyt długiej ekspozycji, co oznacza zbyt duże zużycie energii)

Wynik nieprawidłowy – żadne pole nie zmienia zabarwienia ( nieskuteczne odpowietrzenie komory, brak penetracji pary) lub pole 1 jest zielone a pole 2 nie zmienia zabarwienia

( nie osiągnięcie prawidłowych wartości parametrów wewnątrz pakietu.)